Ścielarki do słomy
EVO COMFORT

Ścielarki Evo Comfort umożliwiają rozdrabnianie bel siana, słomy, jak również kiszonki. Doskonale poradzą sobie zarówno z materiałem sprasowanym i rolowanym w bele, jak i formowanym  w kostki. Znacznie skracają czas pracy hodowcy dzięki wydajnemu systemowi wyrzutu rozdrobnionej słomy oraz poprawiają dobrostan zwierząt zapewniając równomierne rozłożenie ściółki.

Evo Comfort wykorzystuje podnoszoną hydraulicznie klapę załadowczą zamontowaną w tylnej części  maszyny. Dzięki niej bela podawana jest do komory rozdrabniania. Dolna część podłogi komory wyposażona jest w podajnik łańcuchowy-listwowy przemieszczający bele ku poziomemu walcowi rozdrabniającemu, wyposażonemu w noże. Uzyskiwany dzięki niemu materiał o odpowiedniej strukturze przekazywany jest na łopatki wirnika pionowego, który   wyrzuca pociętą słomę przez górny rękaw wysypowy. Sterowanie wszystkimi elementami maszyny, intensywnością wysypu odbywa się za pomocą pilota z kabiny ciągnika. Rękaw wysypowy może być skierowany w prawą lub lewą stronę, a dzięki jego budowie operator ma możliwość łatwej regulacji strumienia wyrzutu w poziomie oraz pionie. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne dostosowanie odległości na jaką wyrzucana jest sieczka oraz kąt wyrzutu. Odmianą maszyny Evo Comfort jest ścielarka Evo Comfort + umożliwiająca jednorazowy załadunek i rozdrobnienie trzech bel.

Ścielarki EVO COMFORT CUT i EVO COMFORT CUT FIX powstały w oparciu o sprawdzoną linię EVO COMFORT. Nowe modele wzbogacone zostały o dodatkowy system tnąco-rozdrabniający w postaci dwóch (COMFORT CUT) lub trzech (COMFORT CUT FIX) zestawów kontranoży. Każdy zestaw składa się 6 lub 7 noży. Ponadto na każdej       z 6 łopatek wirnika umieszczono 5 lub 6 noży, co zapewnia pocięcie zadawanego materiału na krótkie odcinki.  Regulowany i obrotowy (obrót o kąt 220°) komin w ścielarce EVO COMFORT CUT oraz wbudowany prawostronny system wyrzutu w ścielarce EVO COMFORT CUT FIX pozwalają wyrzucić rozdrobniony materiał na odległość do 15m. Maszyny wyposażone zostały w hydraulicznie regulowany przenośnik podłogowy oraz nowy typ skrzyni biegów, która zwiększa prędkość wirnika turbiny do 620 obr./min. Ponadto w ścielarkach opcjonalnie można zastosować zaczep z regulacją wysokości oraz kąta nachy- lenia, co pozwala odpowiednio dostosować i podłączyć maszynę do ciągnika w zależności od jego wyposażenia (zaczep górny lub dolny).

 

Seria EVO DISTRIBUTOR to seria maszyn ścielących do gospodarstw, w których wymagana jest większa pojemność niż w standardowych ścielarkach. Dodatkowymi zaletami tych maszyn są możliwość rozdrabniania zarówno bel jak i kubików z sianem, oraz możliwość podawania materiału nie tylko za pomocą dmuchawy, ale również za pomocą taśmy.

  • Charakterystyka
  • Specyfikacja
  • Galeria
  • Folder do pobrania
  • Seria EVO DISTRIBUTOR
  • Seria EVO DISTRIBUTOR DOUBLE

Charakterystyka

Seria ścielarek Evo Comfort, Evo Comfort +, Evo Comfort Cut i Evo Comfort Cut Fix to z pewnością doskonała propozycja dla gospodarstw, które dążą do maksymalizowania efektywności obsługi oraz dobrostanu stada przy jak najmniejszym nakładzie pracy.

Charakterystyka EVO COMFORT:
•    Pełna regulacja wyrzutu sieczki po obu stronach, w pionie i poziomie.
•    Wyrzut sieczki możliwy aż do piętnastu metrów.
•    Małe zapotrzebowanie na moc 55 KM
•    Intuicyjne sterowanie z kabiny ciągnika za pomocą pilota.
•    Dodatkowe sterowanie przenośnikiem oraz tylną klapą z tyłu maszyny.
•    Zastosowanie separatora na większe kamienie, jakie mogą znajdować się w słomie.
•    Wysoka wydajność rozdrabniania, regulowana siła wyrzutu, a co za tym idzie odległości.

Charakterystyka EVO COMFORT CUT i EVO COMFORT CUT FIX:
– dwa lub trzy dodatkowe zestawy kontranoży;
– 5 lub 6 noży na łopatkach wirnika;
– Comfort Cut – obrotowy komin (220°);
– Comfort Cut FIX – prawostronny system wyrzutu;
– nowy typ skrzyni biegów;
– obroty turbiny wirnika do 620 obr./min.;
– zaczep regulowany – możliwość zaczepu górnego lub dolnego.

Specyfikacja

comfort pol

Galeria

Folder do pobrania

evo comfort – folder

Seria EVO DISTRIBUTOR

evo distributor

EVO DISTRIBUTOR to maszyna służąca zarówno do karmienia jak i ścielenia słomą w budynkach inwentarskich. Za pomocą dwóch bębnów z nożami i ruchomej podłogi maszyna rozdrabnia zarówno okrągłe bele jak i prostokątne. Pojemność EVO DISTRIBUTOR wynosi w zależności od modelu od 6,5 do 17 m3.Wyładunek następuje za pomocą taśmy na lewą lub prawą stronę maszyny. EVO DISTRIBUTOR może być osadzony zarówno na jednej, jak i dwóch osiach jezdnych.

 

Zalety EVO DISTRIBUTOR:

– solidna konstrukcja ramy nośnej zapewnia bezproblemową pracę nawet w najtrudniejszych warunkach;

– łańcuchy wszystkich napędów oraz przenośnika posiadają mechanizm sprężynowy samonapinający;

– bębny z nową geometrią ostrzy do cięcia zapewniają lepszy start cięcia materiału przy niższym zapotrzebowaniu na energię;

– rozdrabnianie bel okrągłych i kwadratowych;

– regulacja dyszla podłączenia do ciągnika na górną lub dolną część zaczepu;

– przenośnik poprzeczny napędzany silnikiem hydraulicznym, możliwość rozładowywania po lewej lub po prawej stronie maszyny;

– ruch do przodu i do tyłu przenośnika może być regulowany niezależnie od pomieszczania się maszyny;

– otwór do wyładunku może być umieszczony w tylnej części maszyny, możliwość ścielenia tylnego bez montażu przenośnika poprzecznego;

Seria EVO DISTRIBUTOR DOUBLE

EVO DISTRIBUTOR DOUBLE

EVO DISTRIBUTOR DOUBLE to rozwinięcie maszyny EVO DISTRIBUTOR, pozwalające na rozładunek siana nie tylko za pomocą taśmy, ale również dmuchawy, rzucającej materiał na odległość nawet 13-15 m. Pojemność DISTRIBUTOR DOUBLE wynosi 9 m3. Dmuchawa do wyrzutu materiału znajduje się w przedniej części maszyny, w tylnej zaś składany przenośnik poprzeczny. Dwa zestawy walców z nożami tnącymi znajdują się zarówno w przedniej jak i tylnej części, a ruchoma podłoga pracująca w obie strony pozwala na rozładunek wybranym sposobem. W zależności od metody wyrzucania siana wałek mocy podpina się do odpowiedniego gniazda. Pracą maszyny kierować można bezpośrednio z kabiny ciągnika, za pomocą pilota.